Български студенти могат да участват в образователни стипендиантски програми, финансирани от правителството на Индонезия, които са част от мерките за подобряване на нашите двустранни отношения.
Те са два вида – даващи и образователна степен и такива, осигуряващи допълнителни умения по интереси. Това заяви Н. Пр. Сри Астари Расаджид – посланик на Индонезия в България. Тя е категорична, че културната дипломация прави много по-лесни връзките в бизнеса и политическите отношения между държавите. И допълва, че имаме много общи неща по отношение на нашето културно наследство и изкуство. Правителството на Индонезия подчертава значението на образованието, като го поставя като един от основните приоритети на своята национална политика. През последните години за образование се отделят 20% от бюджета (31,32 млрд. USD за 2017 г.). Това показва, че Индонезия е истински ангажирана с образоването на настоящото и бъдещите си поколения.
Ученето чрез практика и предприемачество е интегрирано в националната учебна програма от края на 90-те години на миналия век. Това е част от усилията на правителството в подкрепа на икономика, основана на творчеството, уменията и талантите на хората да увеличават чрез креативност добавената стойност и благосъстоянието си.
Четете повече в бр. 44, 2 – 8 ноември 2017 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Phone: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg