Те са съобразени с търсенето и с икономическите условия
От тази година наред с традиционните магистърски програми Университетът за национално и световно стопанство ще осъществи прием и по 4 нови – „Мениджмънт на социалните иновации“, „Икономика и право“, „Интелектуална собственост и творчески индустрии“ и „Интелигентна цифрова енергетика“. „Всяка от тях е съобразена както с търсенето, така и с обществените и икономическите условия“, заяви проф. д-р Цветана Стоянова – зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики на УНСС.
Висшето училище работи и по проекта „Икономическото образование в България 2030“, финансиран по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж 2014 – 2020 г.
Той е насочен към създаване на сходни с тези на европейските университети програми и приложими в съвременните бизнес условия. Във връзка с реализацията му са открити дигитални класни стаи. Предстои изготвянето на ново съдържание, включително и чрез 360-градусова 3D цветна холограма. , както и използването на образователния презентационен софтуер MozaBook. Той разширява учебния инструментариум с разнообразни илюстрации, анимации, интерактивно съдържание, виртуални лабораторни приложения и др.
УНСС е партньор в Европейската мрежа от университети ENGAGE.EU, в която влизат 9 университета. Тя дава възможност за апробиране на нови модели на образование и научни изследвания и за анализ на техния потенциал за по-нататъшното повишаване качеството на европейското висше образование.
Университетът се стреми да създаде и засили връзките си с висши училища от цял свят. Наскоро е открит Център за управление на дуалната бакалавърска програма по икономика с Университета за чужди езици Тиендзин (TFSU). През юни заедно с американския Northern Illinois University (NIU) пък е открита първата по рода си в България двойна магистърска програма по бизнес администрация. Програмата стартира през новата учебна година, а обучението ще се провежда присъствено в УНСС от съвместни преподавателски екипи от двата университета. Тя ще се преподава на английски език. Обхваща дисциплини като лидерство, дигитална трансформация, предприемачество, екологично и социално управление, устойчивост, финансов анализ и управление на разходите, глобално управление на доставките и други.
Университетът поддържа и директна връзка с бизнеса. Постоянно се сключват меморандуми с различни бизнес организации и държавни институции с цел сътрудничество при подготовката на съвместни проекти и последващото им изпълнение. На студентите се предоставят възможности за стажове и намиране на бъдещи работодатели още преди да са напуснали студентската скамейка.
В УНСС е създаден и Университетски стартъп хъб, в който всеки студент с иновативни идеи може да получи подкрепа за превръщането им в реален пазарен продукт. В него младите хора ще могат да се информират за възможностите за финансиране на стартъпи, да се обучат как да изготвят бизнес планове и как да представят идеите си пред инвеститори.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Phone: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg