Над 40% от частните училища в България са включени в списъка на иновативните училища и прилагат нови преподавателски модели. Това става ясно от думите на министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков, който участва в откриването на форума „Партньорство и диалог: гаранция за успех в образованието“, организиран от Българската асоциация на частните училища.
Министър Цоков посочва, че опитът на частните училища, свързан с въвеждането на STEM педагогиката, по-голямата интердисциплинарност, съвместното преподаване и възможности за използване на съвременни технологии при изучаването на науките и математиката е ценен.
Проф. Цоков коментира още, че предстоят промени в наредбата за квалификацията, за да няма формално получаване на квалификационни кредити от педагогическите специалисти. „Добри учители има и в общинските, и в частните училища. Ние оценяваме всички“, заявява той по повод нежеланието на преподавателите в частни училища да бъдат атестирани.
Началникът на кабинета на министъра Наталия Михалевска уверява, че ще се обсъдят възможности за включване на учители от частни институции в обучения за създаване на електронни ресурси за платформата „Дигитална раница“.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Phone: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg