Малчугани от Центъра за социална рехабилитация и интеграция за деца в Дупница посетиха Централната поща дни преди Световния ден на пощите – 9 октомври.
Служителите ги посрещнаха с радост и с желание да им разкажат повече за функциите и значението на пощата в миналото и днес.
Децата се потопиха в историята на българските пощи, разбраха каква важна роля е играла тази институция в живота на техните предшественици, научиха и за разнообразните услуги днес и се запознаха с вълнуващия път на писмото – от подател до получател. И не на последно място – припомниха си колко важна е връзката между хората.
Накрая всяко дете написа и изпрати писмо до свой близък.
А директорката на Центъра Евелина Карабельова обеща, че неговите възпитаници ще се включат в предстоящия конкурс на „Български пощи“ – „Най-красиво писмо до Дядо Коледа“.
В Световния ден на пощата
учениците от ОУ „Цветан Спасов“ в Плевен написаха писма до свои връстници,
споделяйки какво е да си ученик в училището, както и своите мисли и преживявания. Идеята е на учителката им по музика Венера Василева, като по време на вълнуващото събитиете изпращат 100 писма до пет различни класа от начални училища в Плевен.
Според Венера Василева писането на писма е един от най-красивите начини да изразим чувствата си и да свържем сърцата на децата. „Важно е да знаем, че има много начини да комуникираме и да изграждаме приятелства“, допълва тя.
Седмокласникът Христиан Трифонов влиза в ролята на пощальон и лично доставя писмата на малките ученици. „За мен беше невероятно преживяване да бъда част от този специален момент. Беше много вълнуващо да видя колко щастливи бяха децата, когато получиха писмата си“, споделя той.
А получателите с нетърпение отварят пликовете и се потопяват в думите на своите нови приятели.
За празничната атмосфера допринасят и тематичните подаръци, които децата получават от „Български пощи“.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Phone: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg