Нова национална програма подкрепя креативни университетски преподаватели.
„Разликата между образованието на XX и XXI век се състои основно в това дали преподавателят е креативен, така че да провокира придобиването на творчески компетентности и усвояването и развитието на умението да учим през целия живот и да мислим критично. Това е една от основните роли на преподавателите, която ще важи в още по-голяма степен за бъдещите поколения от преподаватели и студенти.“ Това заяви министърът на образованието и науката Красимир Вълчев по време на заключителната среща по проект „Иновативни инструменти за подобряване уменията на преподавателите във висшите училища за повишаване качеството на висшето образование в България“. Той се финансира по програма „Еразъм+“.
Другата голяма разлика между образованието на XX и XXI е, че децата са различни и всяко от тях изисква специфичен подход, за да се насърчи личностното му развитие, каза министър Вълчев.
„Трябва да направим нова национална програма за висшето образование по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“, за да ви подкрепим и да ви стимулираме да създадете вътрешноуниверситетски политики за развитието на креативните преподаватели. За да поддържаме мрежата от ВУ, за да имаме добро висше образование, ние днес трябва да инвестираме в преподавателите с акцент върху младите“, каза още министър Вълчев.
Четете повече в бр. 13, 28 март – 3 април 2019 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Телефон: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg