Ако успеем да се справим, това би бил един от нашите най-ценни подаръци за тях, смята Добрина Стойчева, психолог в СУ „П.Р. Славейков“ – Кърджали.
За това, че децата днес почти не четат, се говори на всяка крачка. Това предизвиква у нас раздразнение и тревога. Съвременните технологии така са ни оплели в мрежите си и са окупирали съзнанието и живота ни, че на четенето на книги се пада все по-малко място и отделяме все по-малко време. Безспорно на младите хора би било в пъти по-полезно повече да четат книги, отколкото да седят в интернет, защото книгата не само развива правилната, смислена и красива реч, тя дава знания за живота. Книгата е не просто вещ, а цяла Вселена.
Разбира се, желанието на всеки родител е да отгледа здраво, умно и успешно дете. За съжаление, стана така, че дори в четящите семейства децата невинаги обичат да четат. Констатирайки факта, е добре да потърсим решения. Да положим смислени, осъзнати, упорити, целенасочени усилия, за да успеем да възпитаме у децата си любов към четенето. Защото, който иска, намира начини. Обикновено решенията са повече от едно.
Четете повече в бр. 50, 14 – 20 декември 2017 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Телефон: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg